Bakalářský studijní program

Radiologická asistence

Forma studia
prezenční
Délka studia
3 roky
Získaný titul
bakalář (Bc.)

Studujte program, který vás připraví na zdravotnictví třetího tisíciletí. Disponujte kvalitními teoretickými znalostmi a širokými praktickými dovednostmi. Absolventi tohoto programu budou plně připraveni pro výkon samostatné i týmové odborné činnosti v oblastech zobrazovacích metod, léčebných ozařovacích metod a aplikace ionizujícího záření. Radiologický asistent se podílí na diagnostice a léčbě pacientů pomocí nejmodernějších zobrazovacích a terapeutických technologií. Jeho práce zahrnuje radiodiagnostiku, radioterapii a nukleární medicínu. Absolventi tohoto programu získají zdravotnickou a technickou zručnost, kterou mohou využít v různých zdravotnických zařízeních.

Chcete svou budoucnost spojit s naší fakultou?

Podejte si přihlášku! Je to snadné. Stačí kliknout na odkaz níže a systém vás provede celým dokumentem během chvilky.

Uplatnění v praxi

Uplatnění v praxi

V rámci radiodiagnostiky se můžete věnovat práci s jedinečnou zobrazovací metodou, která pomocí vhodných energií rentgenového záření, magnetické rezonance a dalších druhů energií zobrazuje orgány lidského těla, posuzuje jejich funkce a chorobné změny. Jako radioterapeut se zabýváte léčebnou aplikací ionizujícího záření při různých onemocněních, především při zhoubných nádorech. Na radioterapeutických pracovištích (včetně Centra protonové terapie) budete provádět ozařování na rentgenových ozařovačích, lineárních urychlovačích a přístrojích určených pro brachyterapii. Naučíte se pracovat se simulátorem, provádět výpočty ozařovacích plánů, zhotovovat ozařovací pomůcky a provádět dozimetrická měření. Odbornost v nukleární medicíně vám pomůže diagnostikovat a léčit pomocí aplikace otevřených zářičů a za využití moderních lékařských přístrojů. V nukleární medicíně budete provádět zobrazovací i nezobrazovací metody včetně celotělových a tomografických vyšetření na nejmodernějších hybridních přístrojích a jejich následné zpracování pomocí počítačových systémů.

Studijní plán programu Radiologická asistence

Vzhledem k těžišti práce radiologického asistenta, které spočívá ve využívání špičkové zdravotnické techniky, a přesahu téměř do všech klinických oborů se během studia budete věnovat medicínským a technickým předmětům, praktickému a teoretickému seznámení se zdravotnickými a lékařskými disciplínami a samozřejmě radiologii, radiační ochraně, biofyzice nebo pracovním postupům v radioterapii. Součástí studijního plánu jsou také povinné odborné praxe na moderních klinických pracovištích, především ve špičkově vybavených nemocnicích, se kterými fakulta dlouhodobě spolupracuje.

Plán

Postup podání přihlášky na FBMI ČVUT

Vyplňte elektronickou přihlášku na webu ČVUT a uhraďte poplatek.

sipka

Přečtěte si pozorně podmínky přijímacího řízení a odevzdejte potřebné dokumenty.

sipka

Nesplňujete-li podmínky pro přijetí bez přijímacích zkoušek, připravte se na ně a absolvujte je.

sipka

Zapište se ke studiu.

Příprava na studium

Jak se na studium Radiologické asistence připravit?

Přijímací zkoušky se skládají z testu z biologie a fyziky. Hodnotí se znalosti z těchto předmětů na úrovni středoškolského učiva. Doporučujeme důkladnou přípravu, ideálně s využitím dostupných vzorových testů. Neváhejte a přihlaste se ke studiu na FBMI ČVUT a staňte se součástí dynamicky se rozvíjejícího oboru.

Možnost navazujícího studia

Po úspěšném absolvování bakalářského programu máte možnost pokračovat ve studiu v navazujících magisterských programech, případně se specializovat v rámci profesního vzdělávání. Absolventi získají kvalifikaci jak pro výkon povolání v České republice, tak i v ostatních zemích Evropské unie. Přidejte se k nám a staňte se odborníkem na špičkové technologie v medicíně!

Navazující studium