Bakalářský studijní program
Informatika a kybernetika
ve zdravotnictví
prezenční
3 roky
bakalář (Bc.)
Specializace studijního programu Informatika kybernatika ve zdravotnictví
Na konci prvního ročníku si můžete vybrat ze dvou atraktivních specializací: Biomedicínská informatika a Informační a komunikační technologie.

Specializace:
Biomedicínská informatika

Specializace:
Informační a komunikační technologie

Zajímá vás využití informatiky a kybernetiky v biologii či medicíně? S touto specializací studenti získají solidní teoretický základ a systémový přístup, který jim umožní efektivně řešit aktuální problémy v těchto oblastech. Během studia se naučí integrovat znalosti a interpretovat data z různých zdrojů, jako jsou zobrazovací techniky a e-science, a řešit technicky orientované problémy v oblastech návrhu a vývoje biomedicínských aplikací.
Uplatnění v praxi
Při výběru specializace Biomedicínská informatika budete schopni vyvíjet a navrhovat biomedicínské aplikace, spravovat sítě a nemocniční informační systémy, zpracovávat biomedicínská data, navrhovat, implementovat a spravovat IT infrastrukturu pro zpracování zdravotnických a velkých dat a řešit bezpečnostní politiky v informačních technologiích ve zdravotnictví. Studijní plán zahrnuje předměty zaměřené na pravděpodobnost a matematickou statistiku, objektově orientované programování, správu počítačových sítí, modelování a simulaci, zpracování biologických dat, bioinformatiku a návrh webových a mobilních aplikací.


Chcete se více zaměřit na vývoj hardwarových a softwarových komponent s využitím nejmodernějších technologií? Při studiu této specializace studenti získají multidisciplinární znalosti v oblastech analogové a číslicové elektroniky, návrhových technik a postupů pro vývoj a nasazení softwaru. To vše s vazbou na použití v medicíně a biomedicínském inženýrství.
Uplatnění v praxi
Absolventi specializace Informační a komunikační technologie budou schopni vyvíjet software na počítačích, serverech, smartphonech a tabletech, včetně embedded real-time aplikací, vyvíjet firmware na nejrozšířenějších rodinách jednočipových mikroprocesorů a analogových či číslicových systémů určených pro lékařskou elektroniku. Studijní plán zahrnuje návrh obvodů analogových a číslicových elektronických systémů, využití mikroprocesorové techniky v biomedicíně, návrh desek plošných spojů, vnitřní architekturu medicínských asistenčních a biotelemetrických systémů, softwarové inženýrství a návrh a vývoj mobilních a embedded aplikací. Studenti se také naučí navrhovat a sestavovat senzorové části systémů a embedded zařízení, realizovat návrhy tištěných spojů a implementovat firmware pro embedded zařízení.

Studijní plán programu Informatika a kybernetika ve zdravotnictví
Studijní plán zahrnuje teoretické předměty, praktická cvičení a semestrální projekty v oblastech obvodů analogových a číslicových elektronických systémů, využití mikroprocesorové techniky v biomedicíně nebo vnitřní architektury medicínských asistenčních a biotelemetrických systémů. Pozornost je věnována také předmětům navazujícím na problematiku softwarového inženýrství, včetně návrhu a vývoje mobilních a embedded aplikací, nebo oblastem senzorů, biozesilovačů a komunikačních technologií.

Postup podání přihlášky na FBMI ČVUT

Vyplňte elektronickou přihlášku na webu ČVUT a uhraďte poplatek.


Přečtěte si pozorně podmínky přijímacího řízení a odevzdejte potřebné dokumenty.


Nesplňujete-li podmínky pro přijetí bez přijímacích zkoušek, připravte se na ně a absolvujte je.


Zapište se ke studiu.

Jak se na studium Informatiky a kybernetiky ve zdravotnictví připravit?
Přijímací zkoušky pokrývají oblasti informatiky a matematiky. Na webu fakulty najdete podrobné okruhy a vzorové testy, které vám pomohou s přípravou. Nezapomeňte se přihlásit včas!
Možnost navazujícího studia
Po ukončení bakalářského studia můžete pokračovat v navazujícím magisterském studiu v oblastech, jako je biomedicínské inženýrství, zdravotnická informatika nebo kybernetika. Tyto obory vám umožní další specializaci a rozšíření možností uplatnění na trhu práce. Na FBMI můžete pokračovat navazujícím studiem programu Biomedicínská a klinická informatika ve třech specializacích: Softwarové technologie, Asistivní technologie a Nanotechnologie.
